Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Skórzane obuwie męskie

Skórzane kowbojki i botki

Zarówno jesienią, jak i zimą niektórzy panowie decydują się na zakup kowbojek. Podobnie jak noszenie butów motocyklowych nie oznacza, że mężczyzna jeździ na motorze, tak również kowbojki nie są wcale przeznaczone dla panów spędzających sporo czasu w stadninie konnej.

Kowbojki to buty dla mężczyzn, którzy lubią się wyróżniać oraz nosić oryginalne ubrania i obuwie. Tak samo jak buty motocyklowe, glany czy klasyczne oficerki powodują, że osoba która je nosi zwraca na siebie uwagę. Oczywiście ważne jest, żeby takie buty stanowiły pewną całość z ubraniem. Kowbojek nie nosi się do sztruksów i swetra czy też do garnituru. Najlepiej wyglądają do dopasowanych jeansów, t-shirtu i koszuli w kratę lub skórzanej kurtki. Panowie najchętniej kupują czarne lub brązowe kowbojki ze skóry, ale mogą być też zrobione z zamszu. Kiedyś popularny był efekt krokodylej skóry, ale obecnie uważa się raczej, że mężczyzna który chodzi w takich butach nie ma zbyt dobrego gustu. Czubek kowbojek jest w charakterystyczny sposób wydłużony i nieco podniesiony. Chociaż kojarzy się przede wszystkim ze szpicem, to może być również zaokrąglony albo ścięty. Dziś większość panów wybiera właśnie mniej szpiczastą wersje. Czasami spodnie nosi się schowane do butów, ale nie jest to konieczne.

Z pewnością znacznie bardziej spokojne i „zwyczajne” buty jesienno-zimowe to botki. Podobnie jak kowbojki sięgają nieco nad kostkę. Jeśli są zrobione ze skóry dobrze chronią przed chłodem, deszczem czy śniegiem. Botki zimowe są wyłożone kożuszkiem albo specjalnym materiałem ocieplającym.  Męskie botki mogą być bardzo różne – eleganckie, codzienne, sportowe, skórzane, zamszowe, zasuwane na zamek, wkładane, na grubej podeszwie, z obcasem itd. Oczywiście mogą też mieć różne fasony i kolory. Różnice dotyczą w szczególności tego czy są szerokie czy smukłe oraz wyglądu nosków. Jeśli chodzi o kolorystykę zdecydowanie dominują czerń i brąz. Botki są to jedne z wygodniejszych butów na chłodne miesiące. Dobrze i szybko się je wkłada oraz ściąga. Raczej bez problemu wchodzą pod każde spodnie. Kształtem nie różnią się bardzo od półbutów, można więc bez problemu zakładać je do garnituru. Tak naprawdę botki to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia męskiego.