Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Eleganckie buty do garnituru

Eleganckie kozaki wizytowe

Pośród męskich butów jesienno-zimowych powinny znaleźć się codzienne botki, kalosze na deszczową pogodę, a także eleganckie kozaki, które można założyć do pracy lub na jakieś szczególne okazje.

Kozaki wizytowe założone do garnituru wyglądają właściwie tak, jak półbuty. Kiedy opadają na nie nogawki nie widać, że są wyższe, bo poza tym ich fason jest zwykle zbliżony właśnie do eleganckich półbutów. Niewielka różnica, którą jednak trudno zauważyć polega też na tym, że kozaki są nieco szersze od półbutów, bo są ocieplane od środka. Podobnie jest w przypadku zimowych botków. Natomiast męskie botki właśnie są wersją pośrednią, jeśli chodzi o wysokość, pomiędzy półbutami i kozakami. Wizytowe kozaki męskie są zapinane na zamek, mają przynajmniej 0,5 centymetrowy obcasy oraz modny kształt nosków. Obecne najczęsciej spotyka się noski zaokrąglone.

Zazwyczaj eleganckie buty męskie zrobione są z czarnej skóry, jednak można wybrać również kozaki z zamszu. Trzeba natomiast pamiętać, że nie bardzo pasują one do garnituru i koszuli z krawatem. Poza tym często zakłada się je na spodnie. Podobnie jest zresztą w przypadku oficerek. Są to jedne z najwyższych rodzajów butów dla mężczyzn. Nadają się doskonale do jazdy konnej, ale obecnie modne są również wzorowane na klasycznych oficerkach buty wizytowe. Chociaż nie wszyscy są zgodni co do tego, czy jest to naprawdę męskie obuwie, to jednak wielu panów chętnie zakłada je na różnego rodzaju przyjęcia, uroczystości i gale. Tak czy inaczej, aby kozaki były rzeczywiście eleganckie oraz mogły świadczyć o tym, że mężczyzna który je nosi ma klasę, muszą być odpowiednio zadbane. Przede wszystkim powinny być czyste. Brudny śnieg wymieszany z solą nikogo nie usprawiedliwia. Po prostu trzeba regularnie czyścic buty oraz je pastować. Może się oczywiście zdarzyć, że obuwie zabrudzi się w drodze na spotkanie. Dlatego właśnie należy mieć przy sobie specjalną szmatkę, dzięki której możliwe będzie wytarcie butów zaraz po przybyciu na miejsce. Inny pomysł, to kupienie kaloszy-ochraniaczy, które można zakładać na obuwie.