Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Buty zamszowe dla mężczyzn

Ekskluzywne kozaki zamszowe

Zamszowe buty są bardzo popularne zarówno wśród pań, jak i panów.  Często można spotkać obuwie wykonane ze sztucznego zamszu albo z nubuku. Natomiast ekskluzywne buty robi się z wyprawionej skóry, którą poddaje się specjalnemu garbowaniu.

Bez wątpienia zimą buty zamszowe są narażone na zniszczenie w większym stopniu niż skórzane. Dlatego zakłada się je raczej na specjalne okazje, a na miejsce dociera się samochodem, zamiast iść pieszo. Dotyczy to w szczególności eleganckich kozaków, w których chodzi się na przyjęcia i ważne imprezy. Natomiast możliwe jest również połączenie skóry i zamszu. W takie sytuacji dół jest zazwyczaj ze skóry, a cholewka z zamszu. Ponieważ skóra jest bardziej odporna na zniszczenia, przemoknięcie i zabrudzenia jest to całkiem dobre rozwiązanie. Zawsze można też zastosować osłony w formie niskich kaloszy. Zakłada się je po prostu na buty, a po dotarciu do celu spaceru można je ściągnąć i zaprezentować swoje ekskluzywne zamszowe kozaki w nienaruszonym stanie.

Jeśli chodzi o kolory zamszowych butów panowie najczęściej wybierają czerń, ale zdarza się też popiel czy brąz. Wysokie kozaki są zasuwane na zamek oraz mają obcas. Można też kupić ciężką i bardziej masywną wersję butów zamszowych w postaci kowbojek lub obuwia motocyklowego.  Zazwyczaj jest ono ozdobione klamrami i paskami. Najbardziej pasuje do dopasowanych jeansów, które można wpuścić do środka lub nosić na butach. Bez względu jednak na to czy nosi się wersję wizytową czy motocyklową zamszowych kozaków, to trzeba wiedzieć jak je pielęgnować. W przeciwnym razie szybko się zniszczą, wytrą i zmienią kolor. Nie należy stosować tutaj środków, które sprawdzają się w przypadku skóry. Trzeba natomiast kupić specjalny płyn i odplamiacz do zamszu. Istnieją również środki, które pomagają odnowić kolor. W końcu potrzebny jest preparat impregnujący. Dzięki niemu buty zamszowe będą znacznie mniej narażone na przemakanie, zabrudzenie czy poplamienie solą. Naprawdę warto zainwestować w te wszystkie środki, bo pozwolą one długo cieszyć się ładnym wyglądem butów, które są zrobione z zamszu. Zadbane obuwie dobrze świadczy o mężczyźnie, który je nosi.