Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Śniegowce dla mężczyzn

Kalosze miejskie dla mężczyzn

Chyba każda kobieta może potwierdzić, że kalosze to buty bez których trudno obejść się jesienią. Oprócz tego, że są bardzo praktyczne kiedy pada deszcz lub śnieg, to mogą być naprawdę ładne. Natomiast w modnych kaloszach chodzą już nie tylko panie, ale także panowie.

Co prawda niektórzy mężczyźni mają pewne wątpliwości czy kalosze faktycznie nadają się na różnego rodzaju wyjścia. Rzeczywiście nie są to wizytowe kozaki, ale bardzo dobrze nadają się na popołudniowy spacer czy spotkanie ze znajomymi. Natomiast warto tutaj zwrócić uwagę, że są dwa rodzaje butów które zakłada się, kiedy jest deszcz, kałuże i  błoto. Jedne z nich to gumiaki nadające się na przykład na grzyby, na spacer po pokrytej rosą łące czy do rozmaitych prac w ogródku. Ich zadaniem jest chronienie nóg przez zamoczeniem i pobrudzeniem. Nieco wyższe buty tego typu używane są przez rolników, wędkarzy i budowlańców. Są całkowicie proste, gumowe, dość wysokie i ich wygląd nie ma większego znaczenia. Natomiast są również kalosze miejskie. Te buty nie tylko chronią przed deszczem, ale również dobrze się prezentują.

Miejskie kalosze nie muszą być bardzo wysokie. Mogą mieć taki fason jak botki albo nawet półbuty. Wtedy wyglądają nawet bardziej męsko. Dość ciekawym rozwiązaniem ochraniacze z kauczuku, które zakłada się na buty. Sprawdzają się idealnie w drodze do biura czy na ważne spotkanie, gdzie trzeba mieć eleganckie buty, które w żadnym razie nie powinny się przemoczyć. Zresztą w dawnych czasach kalosze noszono tylko w ten własne sposób – zakładając je na buty. Jeśli chodzi o kolory kaloszy męskich są one raczej spokojniejsze i ciemniejsze niż tych dla pań. Najchętniej wybierane są kalosze czarne, popielate, granatowe czy brązowe. Ostatnio hitem są kalosze lakierowane, pikowane oraz w różne wzory, jednak to raczej propozycja dla pań. Natomiast panowie często dbają również o to, żeby ich kalosze i parasol były do siebie dobrane. Chodzi oczywiście przede wszystkim o to, żeby były w tym samym kolorze. Wtedy tym bardziej nadają się na wyjście do miasta.