Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ciepłe buty na zimę

Ocieplane modele zimowe

Nawet najtwardszy mężczyzna marznie, kiedy jest spory mróz. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się na zimę w ocieplane buty. Bez względu na to czy mężczyzna nosi eleganckie botki czy ciężkie obuwie motocyklowe powinno być ono odpowiednio dostosowane do warunków zimowych.

Sznurowane kozaki, które mają wygląd sportowy lub przypominający trapery często ocieplane są poliestrem i wyściółką z włókna. Tworzywo sztuczne pełni tutaj rolę izolatora, a dzięki temu że użyte jest także włókno wnętrze buta jest przyjemne i noga nie poci się w nim za bardzo.  Natomiast można kupić buty wyposażone w specjalną membranę syntetyczną, dzięki której skóra może oddychać. Jest to o tyle ważne, że kiedy stopy się spocą może dochodzić do odparzeń. Poza tym robi się nieprzyjemnie, a nawet chłodno. Warto więc zainwestować w buty ocieplane materiałem z membraną, zwłaszcza jeśli spędza się czas na zewnątrz w aktywny sposób.

Ciepłym, miłym i naturalnym rodzajem ocieplenia obuwia jest owcza wełna. Może ona wyścielać wnętrze zamszowych kozaków, kowbojek, a także sznurowanych butów na grubej podeszwie. Czasami kożuszek pełni też rolę ozdoby dookoła cholewki. Tak więc właściwie każdy rodzaj wysokich butów może zostać odpowiednio ocieplony od wewnątrz. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to wystarczające. Żeby buty były naprawdę ciepłe i nadawały się na ostrą zimę muszą być zrobione z odpowiedniego materiału, w solidny sposób oraz mieć grubą podeszwę. Najlepsza jest oczywiście skóra. Jeśli się o nią odpowiednio dba i buty są pastowane co jakiś czas, to powinny dobrze chronić nogi przed śniegiem i mrozem. Natomiast muszą być oczywiście trwałe, dobrze zszyte, sklejone, gdyż nie mogą przemakać. Gruba podeszwa to niezbędny izolator. Bez niego nawet najgrubsze ocieplenie z wełny nie będzie wystarczające. Oczywiście kupując obuwie zimowe warto dobierać rozmiar w taki sposób, żeby można było w razie czego ubrać naprawdę grube skarpety. Poza tym model butów i rodzaj ocieplenia należy dobierać też odpowiednio do swoich potrzeb. Na pewno inaczej będą wyglądały zimowe buty do pracy, do której jedzie się samochodem, a inaczej obuwie na popołudniowe spacery i zabawy z dziećmi na śniegu.