Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oficerki męskie

Klasyczne oficerki na obcasie

Oficerki to buty, które mają długą historię. Kiedyś rzeczywiście było to obuwie przeznaczone dla oficerów i stąd ich nazwa. Dzisiaj noszone są dwie wersje tego obuwia – jedna do jazdy konnej, a druga to po prostu buty jesienne lub zimowe.

Buty do jazdy konnej mają wysokie cholewy, które są specjalnie usztywnione. Podeszwa jest również sztywna, bo dzięki temu wygodniej przesuwa się oraz trzyma stopy w strzemionach. Natomiast jeśli chodzi o oficerki noszone na co dzień przede wszystkim ważny jest ich wygląd, solidność, ale także wygoda. Ostatnio coraz częściej nosi się buty, które bardzo przypominają klasyczne oficerki wojskowe – są dobrze dopasowane, proste, czarne i mają obcasy. Niektórzy, podobnie jak to jest także w przypadku kaloszy, zastawiają się czy oficerki wyglądają wystarczająco męsko. Chodzi o to czy współcześni panowie powinni nosić tego typu buty podczas różnych spotkań i uroczystości. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. Są mężczyźni, którzy raczej nigdy nie zdecydowaliby się na założenie oficerek, chyba że w formie przebrania. Z kolei część panów bardzo dobrze się w nich czuje, bo można powiedzieć że łączą w sobie tradycję i nowoczesność.

O ile w botki, kowbojki czy buty motocyklowe można nosić pod spodniami, to w przypadku oficerek spodnie zdecydowanie powinny być wpuszczone do środka. Są to naprawdę wysokie buty, dlatego zakłada się do nich całkiem dopasowane spodnie. W przeciwnym bowiem razie trudno będzie je włożyć do spodni i będą się marszczyły nad cholewami w niezbyt elegancki sposób. Bardzo istotne jest również odpowiednie dobranie szerokości cholewki. Oficerki nie powinny być zbyt luźne, ale z drugiej strony trzeba też brać pod uwagę, że będą ubierane na spodnie. Takie rozwiązanie – buty na spodniach powoduje, że znacznie mniej się marznie. Natomiast oficerki rzadko są jednak kupowane z założeniem, że mają być to po prostu ciepłe buty jesienno-zimowe. Chodzi raczej o dopełnienie pewnego stylu, który charakteryzuje mężczyzn mających sporo odwagi jeśli chodzi o sposób ubierania.